Jakie puzzle dla dorosłych wybrać?

Puzzle są idealnym pomysłem jak spędzić kilka godzin wolnego czasu przy jednoczesnym wysiłku dla mózgu. wydawać się można, że taka metoda rozrywki obejmuje jedynie dzieci, natomiast rzeczywistość jest całkiem inna, gdyż w różnych sklepach znajdziemy puzzle specjalnie dedykowane osobom dorosłym. Jak już większość osób wie to, puzzle składają się z dużej liczby często małych elementów, ich liczba nawet może osiągnąć kilka tysięcy. Ukończenie zabawy polega na odpowiednim połączeniu wszystkich dostępny elementów, aby uzyskać spójny obraz. Układanie puzzli jest czynnością, która wypływa na człowieka relaksująco oraz wyciszająco. Ponadto jest to zabawa dla każdego, gdyż do tego nie potrzeba specjalnych umiejętności czy sprzętu. Najbardziej rozbudowane puzzle zwane są mistrzowskimi oraz w ich skład wchodzi kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy puzzli.

Piękne widoki

Najbardziej znane firmy specjalizujące się w produkcji puzzli to Educa, Heye, Trefl, Piatnik oraz Clementoni. Często w puzzlach wykorzystywana jest tematyka charakterystycznych dużych miast typu Praga, Nowy York czy Londyn. Nawet znalazły się egzemplarze przedstawiające Warszawę z Placem Zamkowym. Podobnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne pejzaże przedstawiające urokliwe zakątki świata. Jak już jesteśmy w wątku natury, to puzzle mogą ukazywać zwierzęta zarówno te fotorealistyczne, jak i te przedstawione w mniejszym bądź większym stopniu artystycznie.

Filmy, komiksy czy gry

Znacząco większość rynku puzzli dla dorosłych zajmują zestawy licencjonowane, na których możemy znaleźć, w pewnym stopniu wszystko począwszy od układanek filmowych poprzez komiksowe, aż skończywszy na tych opierających się na tematyce gier. Oczywiście i tu nie można zapomnieć o Polskich akcencie. Mianowicie chodzi tu o zestawy nawiązujące do gier z serii “Wiedźmin”, ukazujące wyjątkowe postacie z produkcji studia CD Projekt RED. Kolejną gorącą licencją jest “Avengers”, których fani mogą spróbować swoich sił w układaniu komiksowych i filmowych bohaterów.